Get Adobe Flash player

Festiwal rowerowy - 31.VIII

   Po sukcesie Tour de Radomsko MOSiR w Radomsku zaprasza na kolejne imprezy przez niego współorganizowane. Tym razem będzie to FESTIWAL ROWEROWY. Poniżej informacja ze strony mosir.radomsko.pl

"Ostatni dzień wakacji upłynie pod znakiem atrakcji rowerowych. Przez całą niedzielę (31 sierpnia) w Radomsku i nie tylko odbywać się będą różne imprezy przeznaczone dla amatorów jednośladów. W sumie mamy sześć propozycji. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

1. Miodowy Rajd Rowerowy
Pierwszym punktem Festiwalu Rowerowego będzie Miodowy Rajd Rowerowy. Trasa rajdu nie będzie dłuższa niż 30 km. Start nastąpi spod parkingu przed krytą pływalnią o godzinie 10:00. Następnie uczestnicy rajdu udadzą się przez Suchą Wieś, Podświerk w stronę Niesulowa. Tam w Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Gidle nastąpi postój w czasie którego przewidziany jest poczęstunek. Ostatnim punktem rajdu będzie Skansem Pszczelarski na Wygodzie, gdzie będzie można skosztować miodowych miast. Tam też nastąpi koniec rajdu. Uczestnicy wyprawy będą mogli sami zdecydować o drodze powrotnej do Radomska.
2. Downhill w Parku 
O 13:30 w Parku Solidarności rozpoczną się zawody do miłośników szybkiej jazdy. Specjaliści od downhillu będą mogli się sprawdzić na trasie liczącej 400 metrów.
3. BMX JAM
Podczas Festiwalu nie zabraknie również akcentów BMX. O 14:00 na Skateparku odbędą się zawody BMX, które przeprowadzi Radomsko for Bike.
4.Wyścig Cross Country
Jeśli ktoś nie przepada za BMX a lubi kolarstwo górskie to o 14:00 w Parku Solidarności rozpocznie się wyścig cross country. Trasa wyścigu XC będzie liczyć około 15 km (do pokonania będzie dziesięć pętli).
5. Rowerowy Świat Malucha
Oczywiście podczas Festiwalu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych ( w wieku 5-12 lat). O 15:30 w okolicach Skateparku rozpoczną się zabawy i konkursy rowerowe dla dzieci.
6. Miejska Gra Rowerowa
Dla osób, dla których topografia Radomska oraz czytanie mapy nie stanowią tajemnic mamy przygotowaną Miejską Grę Rowerową. Start nastąpi o godzinie 17:00 spod krytej pływalni. Każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczonymi pięcioma punktami kontrolnymi. Trzeba będzie do nich dotrzeć. Następnie uporać się z zadaniami, które będą czekały na poszczególnych punktach kontrolnych. Uczestnik sam decyduje o trasie i kolejności dotarcia do poszczególnych punktów kontrolnych. Na mecie, która będzie na parkingu przed krytą pływalnią liczy się czas oraz poprawne zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych.
Zakończenie około godziny 19:00

Ostatnia wycieczka

  • Brak postów do publikacji.

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Nasze wyprawy (w opracowaniu)