Get Adobe Flash player

Śladami Reymonta (21.V)

   Zgodnie z planem niedzielę 21.05.2017 chcemy spędzić na wycieczce rowerowej „Śladami Reymonta i nie tylko. Będków- Radomsko. 150 km na 150 rocznicę urodzin Władysława St. Reymonta".

   Plan jest następujący: Spotykamy się o godzinie 6.40 na dworcu kolejowym w Radomsku, znajdującym się przy ulicy Reymonta. Kupujemy bilety na pociąg i pierwszą część wycieczki odbywamy koleją do stacji Wolbórka. Na tej stacji pracował nasz Noblista. Stąd wyruszymy w kierunku miejscowości Prażki, gdzie znajdował się dom, w którym mieszkał Władysław St. Reymont. Przed nowym domem (stary został rozebrany), znajduje się obelisk ufundowany przez mieszkańców gminy Będków w stulecie urodzin pisarza w 1967 roku. Nieopodal domu znajduje się Lipa Reymonta –najgrubsze drzewo o pojedynczym pniu w województwie łódzkim.


   Dalsze miejscowości i miejsca na trasie naszej wycieczki to między innymi: Ujazd, Lubochnia, Nowy Glinnik, Rezerwat przyrody „Gać Spalska", „Bunkier w Konewce", Spała, Tomaszów Mazowiecki-Skansen Rzeki Pilicy. W skansenie znajduje się między innymi drewniany budynek ze stacji kolejowej Wolbórka, w którym pracował Władysław Reymont. Kolejne miejsca, przez które będziemy przejeżdżać, to „Biała Kopalnia" w Smardzewicach, Sulejów, Lubień, Trzepnica, Lipowczyce, Kuźnica i Piaszczyce. Dystans do przejechania to jak w tytule około 150 km.
   Trasa naszej wycieczki może ulec zmianie, gdyż pojawiły się nowe wydarzenia w nadchodzący weekend w Tomaszowie, a mianowicie zlot samochodów FOOD TRUCK. Nie wiem jak inni, ja jestem zainteresowany niecodzienną podróżą po smakach ulicznego jedzenia...

Ostatnia wycieczka

  • Brak postów do publikacji.

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Nasze wyprawy (w opracowaniu)