Get Adobe Flash player

Hucisko - jaskinia

Mała miejscowość położona blisko Gomunic. Kiedyś wydobywano tam wapień. Był on łatwo dostępnym budulcem, gdyż znajduje się tuż pod rosnącymi tam trawami i krzakami. Docierając na miejsce można zauważyć pofałdowany teren wskutek wydobywania kamienia. Schodząc to takiego jednego z dołów pojawia się częściowo zasypane wejście do jaskini. 

Wciskając się do środka trzeba liczyć się z ubrudzeniem ubrań, gdyż wejście ma małą średnicę. Jaskinia nie jest przystosowana w żaden sposób do zwiedzania, więc trzeba się przygotować na wszystko (nawet odpadające bloki skalne) i bezwzględnie wziąć ze sobą światło oraz nie zwiedzać jej w samotności. Wyjście z niej jest śliskie i grząskie, więc lepiej mieć wsparcie. W środku znajduje się kilka jam, a w jednej ktoś nawet umiejscowił łóżko :-) Jaskinia niestety jest zaśmiecona – przykra polska tradycja...
Jaskini takich ponoć w tym miejscu było więcej ale zostały już zasypane. W jaskiniach tych po wojnie była ukrywana broń. Partyzanci, którzy byli jej właścicielami chcąc się zdemilitaryzować oddali broń ówczesnej władzy. Ta natomiast ich pojmała i umieściła w więzieniu.
 
 WPT do pobrania  

Ostatnia wycieczka

  • Brak postów do publikacji.

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Nasze wyprawy (w opracowaniu)